Denník N

Graf dňa: Strach z budúcnosti prevážil nad ziskami, akcie technologických gigantov padali

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Akcie technologických firiem, ktoré donedávna ťahali rast celého trhu, sa po oznámení štvrťročných výsledkov prepadli.
  • Investorov ovládli obavy z budúcnosti trhu s inzerciou a z geopolitickej situácie.

Najväčším technologickým firmám sa v troch mesiacoch od júla do septembra darilo lepšie ako v predošlom kvartáli, aj tak sa ich trhová hodnota prepadla o stovky miliárd dolárov. Spolu s tým klesol aj najpopulárnejší akciový index S&P 500.

Od začiatku roku bol vývoj trhu pod vplyvom takzvanej veľkolepej sedmičky – spoločností Apple, Nvidia, Tesla, Alphabet, Meta, Microsoft a Amazon. Posledné štyri z nich v tomto týždni oznámili svoje hospodárske výsledky za tretí štvrťrok, tržby aj zisky všetkých medziročne rástli a prekonali aj očakávania.

Investorom to však nestačilo a akcie všetkých firiem okrem Amazonu, ktorý oznámil výsledky len vo štvrtok po skončení obchodovania, klesali, ukazuje Graf dňa. Po otvorení burzy v piatok rástli len akcie

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Technológie

Umelá inteligencia

Ekonomika

Teraz najčítanejšie