Denník N

Majitelia známych spišských páleniek GAS Familia vo veľkom zainvestujú aj do výroby mäsa

Pálenky firmy GAS Familia. Foto - GAS Familia
Pálenky firmy GAS Familia. Foto – GAS Familia

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Po dlhých rokoch v liehovinách sa spišská rodina Guregovcov chystá výrazne rozšíriť aj výrobu mäsa a mäsových výrobkov.
  • K novému zámeru ju priviedlo dlhodobejšie podnikanie v poľnohospodárstve.

Rodina Guregovcov je v slovenskom biznise už dlho známa hlavne svojou staroľubovnianskou likérkou GAS Familia. Tá patrí medzi najväčších domácich výrobcov liehovín a v minulosti sa zviditeľnila aj príliš agresívnymi reklamami cielenými na mladých ľudí. Teraz sa však Guregovci chystajú vo väčšom zainvestovať aj do iného potravinárskeho odvetvia – mäsovýroby.

Rodina už dávnejšie na svojej farme Agro-Hniezdne pri obci Forbasy vybudovala bitúnok zo starej maštale. Teraz ho plánuje ešte výrazne rozšíriť a zmodernizovať a k výrobe výsekového mäsa pridať aj produkciu mäsových výrobkov. Konkrétne šuniek, salám aj mäsových konzerv.

Vyplýva to z nového projektu, ktorý agrárna spoločnosť Guregovcov už podala na posúdenie domácim úradom.

Aký rozsiahly je nový zámer rodiny

Dnes na dennike.sk

Agro

Firmy

Kvalita potravín

Ekonomika

Teraz najčítanejšie