Denník N

SNS sa po kauze Dobytkár na agrorezort vracia so šéfom SBS. Prevezme post štátneho tajomníka

SNS posúva Mária Marušku z bezpečnostného biznisu na post štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva. Foto - SNS, Garancia Security Group a ministerstvo pôdohospodárstva
SNS posúva Mária Marušku z bezpečnostného biznisu na post štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva. Foto – SNS, Garancia Security Group a ministerstvo pôdohospodárstva

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Banskobystrický líder SNS Mário Maruška sa pôdohospodárstvu doteraz nevenoval. Vyše 15 rokov pôsobí na čele firmy Garancia Security Group.
 • Firma doteraz pre štát pracovala iba v menšej miere. Strážila len žarnovické sklady štátnych Lesov SR.

Farmári a potravinári po každých parlamentných voľbách zvyknú volať po tom, aby aspoň jeden z troch najvyšších predstaviteľov ministerstva pôdohospodárstva bol priamo z ich praxe. No ani tento rok sa im to nesplní. Nový agrominister Richard Takáč, ako aj jeho prvý vymenovaný štátny tajomník Vladimír Vnuk síce vyštudovali nitriansku poľnohospodársku univerzitu, no podnikaniu v produkcii potravín sa nikdy nevenovali. Obaja nominanti Smeru rezortné témy pokrývali iba v štátnej správe.

Ešte viac je od agrorezortu vzdialený druhý štátny tajomník, ktorého vláda na návrh SNS vymenovala na tento post dnes.

Mário Maruška totiž študoval na Fakulte telesnej výchovy a športu bratislavskej Univerzity Komenského a posledných vyše 15 rokov sa venuje hlavne biznisu súkromných bezpečnostných služieb. Žiadne aktivity v pôdohospodárstve vo svojom životopise neuvádza.

Maruška musí pritom očakávať, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Agro

  Ficova vláda

  Richard Takáč

  SNS

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie