Denník N

Guregovci chcú pridať k svojim spišským pálenkám aj jeden z najväčších malých pivovarov v krajine

Pivo Ilustračne foto – TASR/AP
Pivo Ilustračne foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Vlastníci liehovaru GAS Familia chcú zdesaťnásobiť produkciu svojho reštauračného pivovaru v Hniezdnom.
  • Zaradia sa tak medzi najväčšie malé pivovary v krajine, ako je štiavnický Erb či rožňavský Kaltenecker.

Spišská rodina Guregovcov, ktorá je v slovenskom biznise už dlho známa hlavne svojím staroľubovnianskym liehovarom GAS Familia, len pred pár dňami predložila povoľovacím úradom projekt výrazného rozšírenia svojho mäsového biznisu. Dvojmiliónovou investíciou sa chcú z malého lokálneho bitúnku dostať medzi mäsospracovateľov so širším záberom.

Podobný posun chystajú Guregovci aj vo výrobe remeselných pív. Dnes si v Hniezdnom pri Starej Ľubovni vyrábajú pivo v malom pivovare viac-menej iba pre potreby vlastnej susediacej reštaurácie Nestville Taberna.

No teraz ho chcú výrazne rozšíriť a pivo predávať aj iným odberateľom v odľahlejších regiónoch, a to nielen v sudoch, ale aj vo fľašiach. Rodinný pivovar Nestville Beer sa tak časom môže zaradiť medzi najväčšie malé pivovary v krajine.

Vyplýva to z projektu, ktorý dostali úrady od rodiny iba pár dní po projekte na rozšírenie spracovania mäsa.

Viac o novej pivovarníckej investícii

Dnes na dennike.sk

    Firmy

    Ekonomika

    Teraz najčítanejšie