Denník N

Saková si na hospodárstvo priviedla osvedčených úradníkov z rezortu vnútra aj novú tvár Hlasu so západnými školami

Ministerka hospodárstva Denisa Sakova a jej dvaja štátni tajomníci - Kamil Šaško (vpravo hore) a Vladimír Šimoňák (vpravo dole). Foto - ministerstvo hospodárstva, Hlas a Vladimír Šimoňák
Ministerka hospodárstva Denisa Sakova a jej dvaja štátni tajomníci – Kamil Šaško (vpravo hore) a Vladimír Šimoňák (vpravo dole). Foto – ministerstvo hospodárstva, Hlas a Vladimír Šimoňák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Noví štátni tajomníci ministerstva hospodárstva aj šéf služobného úradu majú silné kariéry bez káuz.
 • Dvaja z nich mali aj dôveru vlád, v ktorých nebol Smer.
 • Tretí už 16 rokov pôsobí vo verejnej správe, keď je pri moci Robert Fico, a blízko má aj k Robertovi Kaliňákovi.

Ministerka hospodárstva a podpredsedníčka vlády Denisa Saková (Hlas) mala už minulý týždeň po prvom rokovaní novej vlády kompletný tím kľúčových ľudí.

Jej štátnym tajomníkom pre aktuálne zásadnú energetiku sa stal mladý člen Hlasu Kamil Šaško a ďalším štátnym tajomníkom pre podnikanie, zahraničný obchod a lákanie nových investorov zasa Vladimír Šimoňák. Novým generálnym tajomníkom služobného úradu, čo je tretia mimoriadne významná funkcia, bude Ondrej Varačka.

Ani jeden z nich nie je spájaný so žiadnou kauzou a všetci majú za sebou vysoké posty v štátnej správe. Obaja noví štátni tajomníci dokonca získali aj dôveru iných vlád a nie iba kabinetov Smeru, z ktorého vzišiel aj Sakovej Hlas. Iba nový šéf služobného úradu Varačka pracoval pre štát len vtedy, keď vládol Smer, vrátane prvej Ficovej vlády. Pri nástupe iných garnitúr vždy odchádzal do privátnej sféry.

Tak Šimoňák, ako aj Varačka mali silnú pozíciu na ministerstve vnútra v čase, keď na ňom pôsobila aj Saková spolu s bývalým ministrom Robertom Kaliňákom.

Ako to bude so šéfmi dôležitých štátnych podnikov aj úradov

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Denisa Saková

  Ficova vláda

  Firmy

  Priemysel

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie