Denník N

Rebríček bratislavských satelitov: Z obcí rastie najrýchlejšie Hrubá Borša, z okresov Senec

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Spomedzi obcí v Bratislavskom kraji, takzvaných satelitov, sa v posledných rokoch najviac rozrástla obec Hrubá Borša neďaleko okresného mesta Senec. V dedine s 1500 obyvateľmi a so známym golfovým rezortom sa počet trvalo obývaných jednotiek medzi rokmi 2011 a 2021 zvýšil trojnásobne.

Nasleduje Slovenský Grob v pezinskom okrese s 2,7-násobným nárastom a zvyšok prvej desiatke patrí už iba ďalším obciam v okrese Senec. Viac ako dvojnásobný nárast obývaných bytov a domov zaznamenala ešte aj Rovinka, Malinovo a Miloslavov. Vyplýva to z dát, ktoré Denníku E poskytol štatistický úrad.

Počet trvalo obývaných bytov v celom okrese Senec sa podľa úradu zvýšil o 49 percent a domov o 57 percent. Rástli aj ďalšie okresy v okolí Bratislavy, ako Pezinok či Malacky, Senec však vyčnieval.

Golfové jamky za plotom

V Hrubej Borši žilo podľa stránky obce ku koncu vlaňajška 1500 obyvateľov, pričom v roku 2014 to bolo o viac ako polovicu menej. Dedina je známa golfovým ihriskom Green Resort, ktorý vlastní

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie