Denník N

Nový riaditeľ Borov Lednický: Do našej nemocnice budeme prevážať pacientov aj z Trebišova

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Bojím sa, či dokážeme nájsť dodávateľa, ktorý by bol ochotný a schopný postaviť nemocničný pavilón takéhoto rozsahu, hovorí šéf nemocníc Penty Peter Lednický o projekte z plánu obnovy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Peter Lednický má za úlohu zaradiť Nemocnicu Bory do siete nemocníc Penty. Riadenie nemocnice prebral po Ľubošovi Lopatkovi, ktorý už pre Pentu nepracuje.

V rozhovore hovorí:

  • ako budú prevážať pacientov do Borov napríklad z Trebišova;
  • ktorí vedúci už z Borov odišli;
  • čo čaká od novej ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej;
  • v akom štádiu je projekt z plánu obnovy v Spišskej Novej Vsi.

Od novembra ste novým riaditeľom Nemocnice Bory. Od koho prišla ponuka?

Od októbra minulého roka som riaditeľom Penta Hospitals International. Riadim celú sieť, kam patrí 45 nemocníc, 35 polikliník a 31 domovov so zvláštnym ošetrovateľským režimom. A to v troch krajinách – na Slovensku, v Česku a Poľsku. Pracuje tam viac ako 20-tisíc zdravotníkov. Rolu v rámci Nemocnice Bory som prebral po skončení projektovej fázy. Nemocnicu sa podarilo úspešne dokončiť v danom čase a stanovenom rozpočte, čo nie je úplne obvyklé. Podarilo sa ju nabehnúť počas prvých šiestich mesiacov a teraz sa začína integračná fáza, aby nemocnica fungovala v rámci siete, aby sme ju sprístupnili ľuďom z celého Slovenska. To už je moja úloha.

Bolo od začiatku dané, že Ľuboš Lopatka bude nemocnicu viesť do otvorenia a potom ho nahradíte?

Úplne prvý človek, ktorý bol zodpovedný za Nemocnicu Bory, bol Jano Klimko, ktorý bol projektovým riaditeľom. Úlohou Ľuba Lopatku bolo nemocnicu dokončiť a spustiť, čo je tiež veľmi netriviálny úkon, a musel riešiť veci od odstávajúceho linolea až po problematickejšie záležitosti. Ďalšia fáza pripadla mne.

Keď pán Lopatka prichádzal do Borov, bolo to s tým, že tu bude na pol roka od otvorenia?

Dohoda bola, že tu bude na otvorenie a nábeh nemocnice.

Ostal pracovať v Penta Hospitals?

Naďalej s nami spolupracuje, niektoré veci s ním musíme konzultovať.

Teda je externý konzultant?

Presne, ako

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Bratislavské nemocnice

Rozhovory

Zdravotníctvo

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie