Denník N

Pôvodne ju v Humennom založili dánski dopravcovia, teraz kamiónová firma žiada o oddlženie pod ochranou súdu

Kamión firmy Eurospeda. Foto - Eurospeda
Kamión firmy Eurospeda. Foto – Eurospeda

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Kamiónový dopravca Eurospeda požiadal o oddlženie potom, čo sa mu už od začiatku koronakrízy postupne zhoršovali finančné výsledky.
 • Vlaňajšok bol pre firmu najhorší, strata sa viac ako zdesaťnásobila z 15- na 185-tisíc eur.
 • Dopravcov v posledných rokoch zaťažuje nielen zníženie objednávok, ale aj vyššie ceny palív.

Košický mestský súd koncom minulého mesiaca začal v humenskom podniku z oblasti nákladnej cestnej dopravy Eurospeda reštrukturalizačné konanie na jeho vlastný návrh. Zadlžená prepravná firma sa takto chce zbaviť aspoň časti svojich nahromadených dlhov, i keď prísna domáca bankrotová legislatíva dlžníkom káže, aby veriteľom splatili minimálne polovicu hodnoty pohľadávok.

Podnik vo východoslovenskom meste založili už v roku 2004 – presne v roku vstupu Slovenska do Európskej únie – dánski dopravcovia z firmy Leif Sorensen Tanktransport. Spočiatku aj niesol názov svojej materskej firmy.

Do finančných problémov sa však dostal

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Doprava

  Firmy

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie