Denník N

Vláda zvažuje pre ľudí s hypotékou daňovú úľavu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Vláda Roberta Fica zatiaľ jednoznačne nepovedala, ako pomôže ľuďom s vysokými úrokmi na hypotékach.
 • Minister životného prostredia Tomáš Taraba prezradil, že vláda ich v aktuálnom roku narýchlo „porieši“ daňovou úľavou.
 • Minister financií Ladislav Kamenický na sociálnych sieťach sľuboval pomoc pre každého, komu sa zmení úrok, aj bonifikáciu hypoték pre mladých. 

Ficova vláda v tomto roku pomôže ľuďom s hypotékou asi formou úľavy z dane z príjmov. Pomoc by sa mala týkať domácností s hrubým príjmom do 4-tisíc eur. Potom bude vláda hľadať inú schému pomoci, ktorá bude závisieť aj od vývoja úrokových sadzieb. Novinárom to povedal minister životného prostredia Tomáš Taraba. „Ideme narýchlo poriešiť rok 2023,“ vravel.

To, že vláda bude v stredu rokovať o hypotékach, avizoval v pondelok premiér Robert Fico, keď navštívil ministerstvo financií. Avizoval, že ministerstvo financií predstaví niekoľko variantov bonifikácie úrokov hypoték. Pomoc sa bude týkať nových aj existujúcich hypoték. Vláda však nezverejnila konkrétny materiál, uviedla akurát, že šlo o „ústny návrh“. Vláda vzala ústnu informáciu na vedomie.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Banky a poisťovne

  Investovanie a úvery

  Ekonomika, Slovensko

  Teraz najčítanejšie