Denník N

Štát vymáha od Bonulu doplatenie miliónovej dane z čias, keď ho vlastnili ešte Bödörovci

Bezpečnostná firma Bonul. Foto - Bonul
Bezpečnostná firma Bonul. Foto – Bonul

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Donedávna najväčšiu domácu SBS Bonul kúpil nový rakúsky majiteľ už na jar, no štát od nej teraz žiada doplatenie daní z obdobia, keď ešte patrila kontroverznej rodine Bödörovcov.
  • Firma rástla hlavne za vlád Smeru, a tak ju po prepade tržieb 1,2-miliónový nedoplatok dosť zabolí.
  • Nový majiteľ má k Bödörovcom blízko už dlhšie a naďalej pre neho pracujú aj viacerí im blízki ľudia.

Nitrianska rodina Bödörovcov na čele s nedávno zosnulým Miroslavom Bödörom predala svoju najväčšiu firmu – SBS Bonul – iba na jar. Teraz sa však ukazuje, že Rakúšan Michael Schnabl získal podnik aj s doteraz nezverejnenou finančnou záťažou. Bonul pritom najrýchlejšie rástol za vlád Smeru, ktoré viedol blízky priateľ Bödörovcov Robert Fico; neskôr sa mu až tak nedarilo.

Bonul má v neporiadku dane, ktoré mal platiť štátu ešte za éry Bödörovcov. Register dlžníkov štátnej finančnej správy totiž ukazuje, že SBS, ktorú nový rakúsky vlastník už medzitým premenoval na ProtectUs, dlhuje daniarom skoro 1,2 milióna eur. Správa pre Denník E následne osvetlila, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Bödörovci

Firmy

Robert Fico

Ekonomika

Teraz najčítanejšie