Denník N

Zabudnite na slávneho otca a motorky. V kariére ministra dopravy Ráža sú dôležitejšie štátne zákazky

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Nový minister dopravy Jozef Ráž je známy menom svojho otca a vzťahom s Robertom Kaliňákom, no v jeho životopise sú podstatnejšie štátne nákupy.
  • Verejné obstarávanie môže byť preto jednou z hlavných tém najbližších rokov.
  • Pravú ruku mu bude robiť Igor Choma, ktorý ako šéf Národnej diaľničnej spoločnosti objednal drahý mýtny systém.
  • Druhá štátna tajomníčka Denisa Žiláková je zase spájaná s érou zvanou premrhaná miliarda eur. 

Dostavba D1 zatiaľ nie je top témou pre nového ministra dopravy. Namiesto toho sa hovorí o verejnom obstarávaní, pláne obnovy či nájomnom bývaní. Podľa premiéra Roberta Fica je to agenda, ktorá sa nakopila na úrade vlády a treba ju presunúť aj na ministerstvo dopravy.

Zmeny v pláne obnovy (presun peňazí na nákup vlakov či ekologických autobusov) by mohla mať na starosti nová štátna tajomníčka Denisa Žiláková, nájomné bývanie zasa štátny tajomník Igor Choma a verejné obstarávanie sám minister Jozef Ráž mladší.

Ráž má totiž k štátnym zákazkám blízko – je

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Diaľnice a cesty

Doprava

Firmy

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie