Denník N

V dlhopisoch majú ľudia viac peňazí ako v treťom pilieri, investujú však s veľkým rizikom

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aktualizované 1. decembra 2023: Zelený delfín prerába svoj skóring podnikových dlhopisov, zo stránky ho dočasne stiahol.

  • Ľudia investovali do dlhopisov viac než 3,8 miliardy eur, čo je viac, ako majú v treťom pilieri.
  • Projekt Zelený delfín zverejnil skóring siedmich desiatok podnikových dlhopisov ponúkaných bežným investorom. Viac ako tri štvrtiny majú najvyšší stupeň úverového rizika.
  • V najhoršom červenom skóringovom pásme majú emisie aj firmy Penty, J&T, Proxenty či Acrossu.

Ľudia stále viac investujú do dlhopisov a majú v nich už skoro o pätinu viac peňazí ako v treťom dôchodkovom pilieri. V polovici tohto roka v nich držali zhruba 3,8 miliardy eur, o miliardu viac ako pred piatimi rokmi. Riziko tejto investície si však zrejme mnohí neuvedomujú. Nakupujú pritom prevažne veľmi špekulatívne tituly s vysokým stupňom úverového rizika.

Viac ako tri štvrtiny podnikových dlhopisov ponúkaných obyvateľstvu na Slovensku sú podľa

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Investovanie a úvery

    Ekonomika, Slovensko

    Teraz najčítanejšie