Denník N

Nárast úrokov na hypotéky chce vláda zmierniť daňovým bonusom do 150 eur mesačne

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Ficova vláda chce pre ľudí s hypotékou, ktorým sa v tomto roku zvýšil úrok, daňový bonus do 150 eur mesačne, čiže 1800 eur ročne.
  • Premiér Robert Fico to avizoval cez víkend na sociálnej sieti.
  • Pri náraste úroku z 1 na 5 percent by bolo efektívne využitie bonusu pri zostatku hypotéky do 100-tisíc eur.

Ľuďom s hypotékou, ktorým sa v tomto roku zvýšil úrok, pomôže vláda bonusom do výšky 1800 eur. Premiér Robert Fico to avizoval vo videu zverejnenom cez víkend na Facebooku. Kritizoval v ňom televíziu Markíza za to, že mu pripomínala jeho sľub, že sa bude bonifikácii hypoték venovať hneď po voľbách.

Fico vo videu hovorí o 

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Slavomír Molnár je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

Ficova vláda

Investovanie a úvery

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie