Denník N

Graf dňa: Slovenská ekonomika spomaľuje, európske ochladenie je silnejšie než eurofondy

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Slovensko síce vedie rebríček medziročného rastu HDP v regióne, ale jeho ekonomika sa ochladzuje. 
  • Česko a Maďarsko smerujú do miernej celoročnej recesie, Poľsko „balansuje na jej hrane, predpovedá Erste.

Hoci ekonomika na Slovensku vzrástla v porovnaní s vlaňajškom rýchlejšie než inde v stredoeurópskom regióne, jej expanzia sa v súlade s dianím v eurozóne spomaľuje.

Medzikvartálny rast slovenskej ekonomiky sa v treťom štvrťroku spomalil na polovicu; horšie v stredoeurópskom regióne dopadlo len Česko, kde sa ekonomika v porovnaní s predošlými troma mesiacmi zmenšila, ukazuje Graf dňa na predbežných údajoch o hrubom domácom produkte (HDP). Pri pohľade na medziročné údaje je síce Slovensko prvé, ale tempo rastu sa

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Graf dňa

    Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

    Ekonomika

    Teraz najčítanejšie