Denník N

Úradnícka vláda stihla rozdeliť rekordný balík agroeurofondov ešte predtým, ako by sa mohol objaviť ďalší Dobytkár

Ilustračné foto z agrárnych aj potravinárskych výrob Foto - Denník N a TASR
Ilustračné foto z agrárnych aj potravinárskych výrob Foto – Denník N a TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Zostavili sme rebríčky 50 potravinárov a 20 fariem, ktoré získali najväčšiu podporu.
 • Celkovo 456 miliónov eurofondov pre biznis s potravinami stihla v plnej miere prerozdeliť úradnícka vláda a väčšina z nich je už aj zazmluvnená.
 • Nová vláda už žiadne podobne veľké balíky eurofondov pre tento sektor poskytovať nebude.
 • Skoro polmiliarda bola rozdelená transparentným aj rozumným spôsobom a nová vláda nemá veľký priestor na to, aby rozdelenie podobných dotácií zhoršila. 
 • Kompletné rebríčky nájdete na konci textu. 

S návratom Smeru na ministerstvo pôdohospodárstva sú namieste obavy, aby sa nezopakovala kauza Dobytkár, ktorá patrila medzi najväčšie v dejinách Slovenska. Nový agrominister za Smer Richard Takáč aj vládny program teraz síce sľubujú, že poskytovanie dotácií zostane po nedávnych rozsiahlych ozdraveniach transparentné a čisté. No aj keby to nedodržal, toho najväčšieho balíka eurofondov by sa už zhoršenie pravidiel nedotklo. Úradnícka vláda totiž stihla prerozdeliť farmárom a potravinárom rekordnú sumu eurofondov v objeme až 456 miliónov eur, na ktorú čakali niekoľko rokov. Síce je to menej známy, no tiež veľký úspech kabinetu odborníkov.

Táto suma bola rozdelená

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Agro

  Firmy

  Kauza Dobytkár

  Priemysel

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie