Denník N

Skončil šéf zbrojovky, ktorá vyrába húfnice Zuzana. Mal spory s Kaliňákovým človekom, za kľúčový trh považoval Ukrajinu

Manažér Alexander Gurský prišiel do firmy Konštrukta – Defence ešte za éry Smeru a SNS, od februára 2021 bol generálny riaditeľ. Foto N - Tomáš Benedikovič
Manažér Alexander Gurský prišiel do firmy Konštrukta – Defence ešte za éry Smeru a SNS, od februára 2021 bol generálny riaditeľ. Foto N – Tomáš Benedikovič

Výmena na čele firmy Konštrukta – Defence môže prerušiť doterajšiu ambíciu štátnych zbrojoviek expandovať na Ukrajinu. Podľa odvolaného riaditeľa Alexandra Gurského sa práve tam rozdávajú karty.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V slovenskom zbrojárstve došlo k najvýznamnejšej personálnej zmene od nástupu Roberta Kaliňáka (Smer) na ministerstvo obrany. V spoločnosti Konštrukta – Defence, ktorú stopercentne vlastní štát, skončil generálny riaditeľ Alexander Gurský.

Firmu z Dubnice nad Váhom, ktorá je známa výrobou húfnic Zuzana, viedol od začiatku roku 2021. Do tejto funkcie Gurského vybral vtedajší minister Jaroslav Naď (Demokrati). Na nižších manažérskych pozíciách pôsobil vo firme od roku 2018, teda aj za éry Smeru a SNS.

Gurský svoj odchod okomentoval stručne. „Po takmer šiestich rokoch odchádzam z firmy. Deje sa tak po vzájomnej dohode, dôvody sú osobné aj zdravotné,“ napísal Denníku N.

Podľa našich informácií Gurský skutočne zvažoval, že v najbližších týždňoch skončí aj sám. Veci sa však nakoniec vyvinuli veľmi rýchlo. Hlavnú úlohu zohrali jeho spory s človekom blízkym Robertovi Kaliňákovi,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Robert Kaliňák

Slovenská armáda

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie