Denník N

Ako získať dotáciu v programe Zelená domácnostiam alebo príspevok na nový plynový kotol

Ilustračné foto - Unsplash
Ilustračné foto – Unsplash

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Ľudia majú ďalšiu príležitosť inštalovať si fotovoltické panely, slnečné kolektory, kotly na pelety či tepelné čerpadlá v novej výzve Zelená domácnostiam.
  • V rámci projektu Môj nový kotol môže domácnosť získať dotáciu do 600 eur na kúpu nového kondenzačného plynového kotla od distribučnej spoločnosti.

V slovenských domácnostiach pribudlo za osem rokov vyše 60-tisíc zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.

Teraz štát vyčlenil na zariadenia ďalších 151,6 milióna eur v projekte Zelená domácnostiam, z toho 58,1 milióna eur už môžu čerpať aj domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Podmienky podpory Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila 30. októbra.

Od tohto termínu už domácnosti môžu inštalovať zariadenia. Nové poukážky začne agentúra vydávať začiatkom budúceho roka prostredníctvom nového informačného systému.

Novinkou je prepojenie formulára so žiadosťou s katastrom nehnuteľností, čo umožní agentúre preveriť údaje o mieste inštalácie vrátane čísla listu vlastníctva a parcely.

Ďalšou zmenou je, že pri vypisovaní žiadosti už

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Ceny energií

    Ekonomika, Slovensko

    Teraz najčítanejšie