Denník N

Ako to číta Ivan Mikloš: Ako čítať programové vyhlásenie štvrtej vlády Roberta Fica

Robert Fico na schôdzi k programovému vyhláseniu svojej vlády. Foto - TASR
Robert Fico na schôdzi k programovému vyhláseniu svojej vlády. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Robert Fico je bezpochyby najúspešnejší slovenský politik, čo sa týka schopnosti získať moc. Zároveň je to jeden z najneschopnejších politikov, čo sa týka schopnosti narábať s touto mocou tak, aby to bolo v prospech úspešnej budúcnosti krajiny a jej občanov.

Programové vyhlásenie jeho štvrtej vlády to, žiaľ, len potvrdzuje. Nikto, samozrejme, nemá krištáľovú guľu, aby mohol tvrdiť, že vie, ako to bude, a ja sám som veľmi skeptický k možnosti predvídania spoločenského vývoja.

Napriek tomu si dovolím tvrdiť, že ani po štvrtýkrát nemožno očakávať zodpovedné a kompetentné riadenie krajiny, ktoré by bolo na prospech úspešnej budúcnosti jej občanov.

Platí totiž, že starého psa novým kúskom nenaučíš, pričom ak sa Fico za ostatné roky v niečom zmenil, tak sa obávam, že tá zmena je z hľadiska zodpovednej a kompetentnej politiky skôr k horšiemu ako k lepšiemu. A ani zloženie koalície dôvody na optimizmus nedáva. Ibaže by nám pomohol zázrak, ktorý by zariadil novointronizovaný slovenský kráľ.

Ale teraz vážne, istú (aj keď nepatrnú) nádej

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Ako to číta Ivan Mikloš

  Bývalý minister financií Ivan Mikloš pre Denník E pravidelne komentuje svetovú ekonomickú debatu a jej dopady na Slovensko.

  Ficova vláda

  Rozpočet a dlh

  Ekonomika, Komentáre, Slovensko

  Teraz najčítanejšie