Denník N

Nepanikárme – Volkswagen nekrachuje. Koncern síce musí pridať, no tunajšia dcéra sa rozrastá

Volkswagen. Foto - TASR
Volkswagen. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Šéf Volkswagenu rázne upozornil, že koncern sa musí zefektívniť, inak mu hrozí aj úpadok.
 • Najväčšou hrozbou majú byť čínski konkurenti s ich novými elektromobilmi.
 • Správy o možnom bankrote koncernu v niektorých slovenských médiách sú ale značne prehnané.
 • Tunajšia dcérska fabrika teraz, naopak, prijíma stovky nových zamestnancov a zatiaľ sa úspešne vyhýba aj čínskej konkurencii.

Niektorými slovenskými médiami prebehli správy, že matke najväčšej fabriky v krajine – bratislavskému závodu nemeckého Volkswagenu – hrozí bankrot a prepúšťanie. Fabrika je pritom s vyše desaťtisíc zamestnancami jedným z najväčších slovenských zamestnávateľov.

Poplašné správy spustili slová šéfa koncernu Thomasa Schäfera v zahraničných médiách. Povedal, že existuje reálna hrozba v podobe úpadku ich spoločnosti. A to preto, že Volkswagen stráca pozície na čínskom trhu pre silnejúcu výrobu čínskych elektromobilov.

„Sme príliš pomalí, príliš leniví, príliš komplikovaní – to sa nedá prežiť,“ uviedol manažér aj s tým, že koncern len do roku 2026 musí znížiť svoje náklady o 10 miliárd eur, a to aj za cenu prepúšťaní.

V skutočnosti ale nič dramatické najväčšiemu domácemu privátnemu zamestnávateľovi nehrozí.

Prečo to všetko nie je až také fatálne 

Podľa informácií Denníka E zvnútra automobilky

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Automobilový priemysel

  Firmy

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie