Denník N

Začínajú sa výpredaje Black Friday, dávajte si pozor na podvodníkov na webe

Foto - JumpStory
Foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Pri nákupe v e-shopoch buďte pozornejší, s blížiacimi sa sviatkami môžu pribúdať podvodníci, ktorí chcú kradnúť peniaze či osobné dáta.
  • Obzvlášť nebezpečný a čoraz rozšírenejší je takzvaný webskimming, pri ktorom útočník napadne platobnú bránu.
  • Odborníci radia zopakovať si pravidlá bezpečného nákupu aj skúseným online spotrebiteľom.

Black Friday bude síce až o dva týždne, no viaceré e-shopy naň lákajú už v predstihu. Ak budete chcieť zľavy využiť, nezabudnite, že v tomto čase sa aktivizujú aj podvodníci, ktorí sa snažia získať údaje k platobným kartám a bankovým účtom.

Posledné týždne sú opäť časté podvodné SMS správy tváriace sa, že sú od Slovenskej pošty. Vyzývajú, aby si človek aktualizoval adresu a aj údaje od platobnej karty.

Polícia na Facebooku upozorňuje aj na podvodníkov, ktorí pod falošnou hlavičkou pošty či letiska tvrdia, že sa potrebujú zbaviť nevyzdvihnutých zásielok alebo stratených kufrov. Lákajú na notebooky, mobily či kabelky. Za kufor si pýtajú 24 eur. V skutočnosti im však ide o získanie údajov o vašej platobnej karte.

V tomto texte nájdete aj typické „udičky“, na ktoré zvyknú podvodníci svoje obete nachytať, spoločne s návodom, ako ich odhaliť.

Naletia aj takí, čo si myslia, že im by sa to nestalo

Najčastejšou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Banky a poisťovne

    Ekonomika, Slovensko

    Teraz najčítanejšie