Denník N

Nová vláda odobrila prvé dva investičné stimuly. Jeden koncern prinesie na východ až 360 pracovných miest

Nové investičné stimuly predložila do vlády ministerka hospodárstva Denisa Saková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Nové investičné stimuly predložila do vlády ministerka hospodárstva Denisa Saková. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Štvrtá vláda Roberta Fica začala s výpomocami pre veľkých investorov schválením dvojice projektov na východe Slovenska.
  • S investormi z Francúzska a Rakúska ich vyrokovala ešte predchádzajúca úradnícka vláda, nový kabinet na parametroch pomoci nič nemenil.

Prvé investičné stimuly novej vlády smerujú do Malého Šariša pri Prešove a do Kechneca pri Košiciach. Na východe krajiny, kde práca ešte stále chýba, dohromady vytvoria skoro 380 nových pracovných miest. V oboch prípadoch boli podporené západoeurópske firmy.

Francúzsky automobilový subdodávateľ Valeo získal na rozšírenie svojej šarišskej dcérskej fabriky FTE automotive Slovakia daňovú úľavu na dani z príjmov vo výške 17,5 milióna eur.

Rakúsky výrobca žeriavov na prepravu kontajnerov Künz pre svoju kechneckú dcéru Kuenz-SK zasa dvojmiliónovú daňovú úľavu.

Do skôr vyrokovaných úspor kabinet nezasiahol

Oba projekty vyrokovalo s investormi ešte ministerstvo hospodárstva prechádzajúcej úradníckej vlády Ľudovíta Ódora. Nový kabinet na stimuloch nič nemenil. Zrejme aj preto, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ficova vláda

Firmy

Priemysel

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie