Denník N

Na chudobný juh stredného Slovenska príde prvý McDonald’s. Vyrastie v Rimavskej Sobote

Prevádzka McDonald’s. Foto - McDonald’s
Prevádzka McDonald’s. Foto – McDonald’s

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Mesto len nedávno získalo prvého veľkého zahraničného investora a teraz tam prichádza aj svetoznámy fastfood.
 • Pôjde o prvý McDonald’s v južnom páse krajiny od Nitry po Košice.
 • Prevádzka bude súčasťou nového nákupného centra. 

Hoci Rimavská Sobota patrí medzi väčšie mestá na juhu stredného Slovenska, prvého veľkého zahraničného investora získala až teraz na jar. Nemecký Winkelmann tam vybuduje závod na nádrže do tepelných čerpadiel, ktorý postupne zamestná až 900 ľudí.

Teraz je jasné už aj to, že Rimavská Sobota ako prvé mesto širšieho regiónu na juhu stredného Slovenska získa aj prvú prevádzku McDonald’s.

Doteraz v tejto oblasti, ktorá patrí na Slovensku medzi najmenej rozvinuté, žiadna nebola. Najbližšie pobočky siete fastfoodov sú až v Nitre, vo Zvolene a v Košiciach. Firma totiž po svojom príchode na Slovensko otvárala prevádzky hlavne v oblastiach s vyššou kúpyschopnosťou – od Bratislavy cez Považie a podtatranskú oblasť až po Košice.

Rozmiestnenie slovenských prevádzok McDonald’s. Vizualizácia – McDonald’s

Prvý McDonald’s v rozľahlom páse medzi spomínanými troma krajskými mestami vybuduje

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Firmy

  Obchod

  Reality

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie