Denník N

Graf dňa: Víťazom krízy vo firme stelesňujúcej umelú inteligenciu je Microsoft

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 • Akcie Microsoftu v pondelok vzrástli na historické maximum po tom, ako oznámil, že zamestnal vyhodeného šéfa OpenAI.
 • Softvérový gigant do jednej z kľúčových firiem v oblasti umelej inteligencie investoval 13 miliárd dolárov.

Víťazom krízy v OpenAI – startupe, ktorý je svojím systémom ChatGPT pre mnohých stelesnením umelej inteligencie – zrejme bude spoločnosť Microsoft. Softvérový gigant sa totiž vyhodeného šéfa firmy Sama Altmana rozhodol zamestnať a investori to privítali.

V piatok 17. novembra po jeho prekvapivom prepustení stratili akcie Microsoftu, ktorý do OpenAI investoval 13 miliárd dolárov, 1,7 percenta, ukazuje Graf dňa. Víkendová dohoda s už bývalým šéfom OpenAI však spôsobila, že v pondelok stratu viac než vymazali a po

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Dôchodky a dôchodkový vek

  Graf dňa

  Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

  Investovanie a úvery

  Technológie

  Umelá inteligencia

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie