Denník N

Namiesto sľubovaných 150 eur dostanú všetci penzisti v decembri dvakrát toľko

Robert Fico, Peter Pellegrini a Erik Tomáš v parlamente. Foto - TASR
Robert Fico, Peter Pellegrini a Erik Tomáš v parlamente. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Mimoriadny vianočný príspevok bude dvojnásobný. Niektorí penzisti dostanú spolu s 13. dôchodkom dohromady 600 eur.
  • Štát na to potrebuje 440 miliónov.

Dvojnásobný jednorazový príspevok schválili poslanci v zrýchlenom konaní k novele vládneho návrhu o 13. dôchodku. Za hlasovalo 96 poslancov. Mali by ho dostať všetci poberatelia dôchodkov. Teda nielen starobní, ale aj invalidi, vdovy a vdovci.

Pôvodne mal byť príspevok 150 eur. Po kritike opozície, že strana Hlas v predvolebnej kampani sľubovala 13. dôchodok vo výške priemerného ešte v tomto roku, zákon schválili s pozmeňujúcim návrhom poslanca za Smer Jána Richtera, ktorý príspevok zvýšil na 300 eur.

Zvýšenie jednorazového príspevku oznámili predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini a minister práce Erik Tomáš ešte v utorok pred hlasovaním o programovom vyhlásení vlády. „Je to jasné vyjadrenie, že dôchodcovia sú a budú pre stranu Hlas a novú vládu prioritou,“ uviedol Peter Pellegrini.

Spolu s vianočným príspevkom

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Dôchodky a dôchodkový vek

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie