Denník N

Nový šéf štátnych lesov za Matoviča manažérsky klesol. Prečo si ho teraz vybral Smer, nevie

Drevo po ťažbe Ilustračné foto – Soňa Mäkká
Drevo po ťažbe Ilustračné foto – Soňa Mäkká

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Minister pôdohospodárstva Richard Takáč vymenil riaditeľov až v štyroch štátnych podnikoch svojho rezortu a aj v Národnom lesníckom centre.
  • Novým dočasným šéfom Lesov SR sa stáva ich dlhoročný pracovník Ivan Danček.
  • V podniku chce znižovať vývozy dreva do cudziny a rozširovať prírode blízke spôsoby ťažby.
  • Nových šéfov spomedzi svojich doterajších zamestnancov má aj Závodisko, Plemenárske služby, ako aj Hydromeliorácie.

Nový minister pôdohospodárstva za stranu Smer Richard Takáč tento týždeň vymenil šéfov viacerých štátnych podnikov – bratislavského dostihového Závodiska, Plemenárskych služieb aj Hydromeliorácií, ktoré spravujú závlahy a odvodňovacie kanály.

Najdôležitejším podnikom s novým lídrom sú však štátne Lesy SR, pretože tie spravujú takmer polovicu všetkých slovenských lesov, ich tržby siahajú k štvrťmiliarde eur a o ich drevo aj poľovné revíry sa zvádza v kuloároch rezortu vždy veľký boj.

Všetci noví šéfovia sú iba dočasne poverení. Stálych lídrov určia až výberové konania, ale tie môžu trvať niekoľko mesiacov a dočasní riaditelia môžu svoje pozície obhájiť.

Za nového šéfa Lesov SR si agrominister vybral Ivana Dančeka.

Ako zisťoval Denník E, žiadne škandály okolo neho doteraz neboli, je to tiež vyštudovaný lesník s dlhoročnou praxou. Prínosné sú aj jeho prvé prezentované zámery na novom poste. „Je to férový a slušný chlap,“ hodnotí jeho prácu iný nemenovaný lesník z veľkého mestského lesného podniku, ktorý ho pozná už dlhšie.

No zároveň má Danček v Lesoch SR za sebou aj dosť turbulentné kariérne posuny.

Kto je nový šéf lesov  

Rodený Lipták Denníku E vysvetlil, že po vyštudovaní lesníckej fakulty zvolenskej technickej univerzity osem rokov pracoval v ružomberských mestských lesoch. Následne prešiel do štátnych Lesov SR, v ktorých pracuje už zhruba 20 rokov.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Ficova vláda

Firmy

Lesy SR

Richard Takáč

Ekonomika

Teraz najčítanejšie