Denník N

Donáškový biznis ďalej padá. 123Kurier prerušuje doručovanie a spája to s pokusom o nepriateľské ovládnutie

Kuriéri firmy 123Kurier už nepracujú. Firma po dlhoch a sporoch so zamestnancami prerušila podnikanie. Foto - 123Kurier
Kuriéri firmy 123Kurier už nepracujú. Firma po dlhoch a sporoch so zamestnancami prerušila podnikanie. Foto – 123Kurier

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Po postcovidovom návrate ľudí do kamenných predajní má vážne problémy viacero e-shopov a kuriérov.
  • Aktuálne zatvára svoje tunajšie depá aj 123Kurier.
  • Česká pobočka firmy bola v dlhoch už dávnejšie.
  • Rodinná firma z Oravy tvrdí, že čelí pokusu o nepriateľské prevzatie.    

Počas troch náročných rokov s covidom a vojnou na Ukrajine vyskočili tržby firmy 123Kurier z necelých stotisíc eur na vyše 19 miliónov a po stratovom roku 2020 začala firma aj slušne zarábať. Za predminulý a minulý rok vykázala dovedna čistý zisk viac ako 720-tisíc eur. Covidové karantény, počas ktorých ľudia nemohli chodiť do väčšiny predajní, boli pre e-shopy aj kuriérov zlatým obdobím.

No teraz má firma rodiny Melníkovcov z oravskej Nižnej veľké problémy. Ako informovali už viaceré médiá, najskôr im padla ich česká dcérska spoločnosť. Prestala vybavovať objednávky a neplatila už ani tamojších pracovníkov. Dnes však zatvorila všetky svoje tunajšie depá aj slovenská matka, ktorá k záveru vlaňajška mala 80 zamestnancov. Pozastavila aj výdaj a príjem akýchkoľvek zásielok.

Žiadne dlhy voči štátu na daniach ani odvodoch zatiaľ pritom firme v registroch dlžníkov nesvietia. Jej majitelia svoje problémy spájajú aj s údajným pokusom o nepriateľské prevzatie, do ktorého sa podľa nich zapojila aj veľká časť vlastných kľúčových zamestnancov.

Ako firma spadla do problémov

Firma

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Obchod

Ekonomika

Teraz najčítanejšie