Denník N

Danko chce presmerovať finančné toky v Tipose. Získať majú športové zväzy na úkor televízií

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda SNS Andrej Danko chce zásadne zmeniť toky peňazí v Tipose. Jedna z najlukratívnejších štátnych firiem má prejsť pod nové ministerstvo športu a cestovného ruchu, ktorého vznik Danko presadil. Najviac peňazí by podľa jeho vyjadrení zrejme stratili súkromné televízie, čo zapadá do koaličného plánu oslabiť tradičné médiá.

„Pre mňa je prioritou, aby štátna lotériová spoločnosť neplatila do televízií za losovanie, ale aby peniaze z Tiposu išli rovno do (športových) zväzov,“ povedal Danko pri zakladaní nového rezortu. Najčastejšie sa spomína Markíza, na ktorú minulý týždeň tvrdo útočil aj Robert Fico.

Okrem komerčných televízií však môžu prísť o peniaze aj iné organizácie, ktoré vykonávajú spoločensky prospešné aktivity. Podľa zákona totiž výnosy z hazardu majú popri športe financovať aj kultúru, vzdelávanie či prevenciu hazardu. V skutočnosti však ministerstvo financií väčšinu peňazí doteraz investovalo práve do športu.

Dankovi priatelia športoví funkcionári

Nové ministerstvo športu a cestovného ruchu má vzniknúť od budúceho roka pod taktovkou SNS. Zamestnanci budú stiahnutí z iných ministerstiev, najmä zo školstva. Už teraz je istých 207 ľudí, nový minister (podľa Danka by sa ním mal stať Dušan Keketi – pozn. E) má mať pod sebou celkovo 260 zamestnancov. Strana si sľubuje, že peniaze do rezortu prinesú štátne firmy, ako Tipos a

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Andrej Danko

Ficova vláda

Médiá

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie