Denník N

Umelá inteligencia bude vytvárať reklamy namiesto nás

Ilustračné foto – Mojahid Mottakin / Unsplash
Ilustračné foto – Mojahid Mottakin / Unsplash

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň, čítate ďalšie vydanie newslettra Marš, ktorý vychádza aj na stránkach Denníka N. V tomto vydaní sa dozviete, že umelá inteligencia sa postupne dostáva aj do reklamných systémov a v Google Ads vám dokáže vygenerovať texty aj grafiku reklám.


AI, ktorá za nás vymýšľa reklamy, je už realitou

Spoločnosť Google do svojho reklamného systému zavádza nové nástroje umelej inteligencie na vytváranie reklám. AI vám pomôže vo viacerých oblastiach – od písania nadpisov a popisov, ktoré sa zobrazujú pri vyhľadávaní, až po vytváranie a úpravu sprievodných obrázkov. Služba je zatiaľ dostupná v beta verzii v USA.

Užitočné to bude hlavne pre malé firmy, ktoré nemajú obsadené kreatívne pozície grafikov alebo copywriterov. Funguje to podobne ako v iných konkurenčných službách typu ChatGPT. Pomocou textových vstupov môžu inzerenti opakovane upravovať vytvorený text a obrázky, až kým im AI nevygeneruje niečo, čo sa im páči.

Služba bude fungovať aj tak, že v nej dokážete upraviť existujúce produktové obrázky. Môžete v nich napríklad zmeniť pozadie z letného na vianočné. Inzerenti vďaka tomu budú vedieť vo veľkom testovať nové varianty kreatív a reagovať na sezónne udalosti.

Čo to znamená pre začínajúce firmy? Je to ďalší a dôležitý krok k tomu, aby

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Google

Marš

Umelá inteligencia

Ekonomika

Teraz najčítanejšie