Denník N

Ekonomický newsfilter: Kamionisti vystúpili proti ukrajinským rivalom ešte ráznejšie ako predtým farmári

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

z Poľska sa k nám prelieva po kauze s obilím ďalší veľký obchodný spor. Po farmároch protestujú proti lacnejším ukrajinským konkurentom tentokrát už aj kamionisti.

Tí poľskí už takmer mesiac blokujú ich hraničné priechody s Ukrajinou, čím vyvolali presun dopravy na Slovensko.

Na našej východnej hranici preto narastajú kolóny, čo sa ešte zhorší, ak slovenskí dopravcovia splnia svoju hrozbu a k poľskému štrajku sa pridajú.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1100 slov, na prečítanie potrebujete 4 a pol minúty. Pripravil Ján Kováč.


1. Blokádou hranice s Ukrajinou hrozia už aj naši kamionisti

Kolóna kamiónov pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké včera siahala až za Sobrance a mala asi 15 kilometrov. Aby ďalej nerástla, policajti ich odstavovali na viacerých miestach vrátane najvýchodnejšieho úseku diaľnice D1 pri Košiciach.

Situácia sa môže dramaticky zhoršiť tento piatok, ak sa k nátlakovej akcii poľských dopravcov pridajú aj tí naši.

Čo sa presne deje:

  • Poľskí dopravcovia blokujú hraničné priechody s Ukrajinou od 6. novembra. Žiadajú ukončenie alebo zásadnú zmenu dohody, na základe ktorej sa zvýšil počet ukrajinských dopravcov v EÚ.

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie