Denník N

Ekonomický newsfilter: Hlasy odborníkov nezabrali, pomoc s hypotékami ide zrýchlene do parlamentu

Minister financií Ladislav Kamenický. Archívne foto - TASR
Minister financií Ladislav Kamenický. Archívne foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

vládna koalícia nám včera opäť predviedla, že pri správe štátu sú pre ňu oveľa dôležitejšie politické ciele ako kompetencia, odbornosť a zodpovednosť voči spoločnosti. Platí to pre pomoc s hypotékami aj pre najnovšiu rošádu na pozíciách štátnych tajomníkov.

Na miesta štátnych tajomníkov na ministerstve životného prostredia odložila už po Filipovi Kuffovi aj jeho otca Štefana Kuffu, ktorého na kultúre nechcela ministerka Martina Šimkovičová.

Kabinet vlastne urobil politickú maxirošádu. Na doterajší post Kuffu staršieho prehodil z pôdohospodárstva Mária Marušku a toho zasa na pôdohospodárstve nahradil Jozef Smatana z envirorezortu.

Výsledkom je, že životné prostredie bude mať na starosti po lesníkovi Filipovi Kuffovi aj jeho otec – doktor filozofie s dlhoročnými skúsenosťami z riadenia hospicu.

Na pôdohospodárstvo príde Jozef Smatana, ktorý doteraz riadil najmä logistiku a cestárov.

A slovenskú kultúru popri Šimkovičovej a advokátovi Tiborovi Bernaťákovi ešte posilní absolvent telovýchovnej fakulty, ktorý priamo alebo cez príbuzných čulo podniká najmenej v desiatich firmách s pohonnými hmotami, bezpečnostnými službami a prenájmami.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1400 slov, venujte mu 6 minút a budete vedieť všetko podstatné. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Skráteným legislatívnym konaním chce vláda presadiť dotácie hypoték aj zriadiť nové ministerstvo

Včerajšie rokovanie kabinetu ukázalo, že aj štvrtá Ficova vláda bude zrejme masívne obchádzať riadny legislatívny proces, pretože do skráteného konania v parlamente poslala šesť dôležitých návrhov zákonov. Je medzi nimi dokonca aj návrh na vytvorenie nového ministerstva cestovného ruchu a športu.

Vláda včera schválila aj návrh na dotovanie hypoték vo forme sociálnej dávky.

Ako má fungovať pomoc s úvermi na bývanie:

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie