Denník N

Bývalí penťáci Špirko s Ondrom rozšírili svoj potravinársky biznis už aj o najväčšie mraziarne zeleniny

Spolumajitelia investičnej skupiny Aspin Jozef Špirko a Peter Ondro Foto - Tasr a Denník N
Spolumajitelia investičnej skupiny Aspin Jozef Špirko a Peter Ondro Foto – Tasr a Denník N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Jozef Špirko a Peter Ondro podnikajú aj v hutníctve či výrobe odevov, no najširší biznis majú v agropotravinárskom sektore.
  • Aktuálne v potravinárskych výrobách od Považskej Bystrice až po Veľký Krtíš zamestnávajú tisíc ľudí a dosahujú stomiliónové tržby.
  • Pomohla im k tomu aj najnovšia akvizícia výrobcu mrazenej zeleniny Equus.
  • Novú posilu idú navyše výrazne rozšíriť a na svojich farmách pre ňu spúšťajú vo veľkom aj pestovanie zeleniny.

Bývalý spolumajiteľ investičnej skupiny Penta Jozef Špirko a voľakedajší krízový manažér Peter Ondro pokračujú v rozširovaní svojho potravinárskeho biznisu a vstúpili už do piateho odvetvia tejto brandže.

Špirko pritom po odchode z Penty pred 13 rokmi vyhlasoval, že skupovať bude iba farmy a v potravinárstve zostane iba pri veľkokrtíšskom vinárstve Movino, ktoré bolo súčasťou jeho vyrovnania s finančnou skupinou. No postupne obaja expenťáci cez svoju vlastnú investičnú skupinu Aspin vstúpili nielen do mliekarní, mlynov a pekární, ale od jari tohto roka už ovládajú aj najväčšie tuzemské mraziarne zeleniny Equus z Vinice pri Veľkom Krtíši.

Podnik, ktorý má skoro dve stovky zamestnancov a ročne spracuje vyše 12 000 ton zeleniny, má podobne veľkých konkurentov iba v susednom Česku. Doma na Slovensku je s veľkým odstupom vo svojom odvetví najväčší. A noví majitelia sa ho teraz chystajú výrazne rozšíriť.

Prečo prišlo k prevzatiu mraziarní

  • Donedávna najvýznamnejší spolumajiteľ Equusu

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Firmy

Kvalita potravín

Priemysel

Ekonomika

Teraz najčítanejšie