Denník N

Česká firma už dlho kraľuje slovenskému skladovaniu chladených a mrazených potravín. Teraz tu zamestná ďalších 170 ľudí

Prepravný kamión firmy Hopi Foto - Hopi
Prepravný kamión firmy Hopi Foto – Hopi

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Jednoznačne najväčším skladovateľom chladených a mrazených potravín na Slovensku je česká firma Hopi.
  • Teraz chystá zásadné rozšírenie svojho slovenského biznisu.
  • V Maduniciach postaví ďalší veľký sklad až na ploche skoro štyroch hektárov.
  • Darí sa jej využívať aj zmenu stravovacích návykov.  

Česká logisticko-prepravná firma Hopi z Klašterca nad Ohří pri Karlových Varoch je už dlho najväčším hráčom v skladovaní chladených a mrazených potravín aj na Slovensku.

Firma podnikateľa Františka Piškanina, ktorý je aj držiteľom ocenenia EY Podnikateľ roka v Česku, ovláda až 85 percent domácich skladov a prepravných kapacít na tento druh potravín. Zabezpečuje ich napríklad pre reťazce Lidl, Billa, Metro aj Terno a rozváža tovar aj pre viaceré veľké domáce potravinárske podniky – topoľčiansku hydináreň Hyza, dunajskostredskú pekáreň Minit a aj bratislavskú mliekareň nemeckého Meggle s jej značkou Rajo.

Teraz Hopi chystá ďalšie významné rozšírenie svojho biznisu na Slovensku. V Maduniciach pri Hlohovci, kde má už dnes svoj najväčší tuzemský sklad na chladené a mrazené potraviny s celkovo až 17-tisíc paletovými pozíciami, chce

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Kvalita potravín

Obchod

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie