Denník N

Ficova vláda ruší prenájom čunovskej rekreačnej zóny. Podnikatelia blízki Smeru z projektu nedávno vycúvali

Vedľa čunovského vodáckeho areálu mal stáť ešte aj výrazne väčší rekreačný komplex, no teraz vláda ide prenájom na dané pozemky zrušiť. Foto - čunovský areál vodných športov
Vedľa čunovského vodáckeho areálu mal stáť ešte aj výrazne väčší rekreačný komplex, no teraz vláda ide prenájom na dané pozemky zrušiť. Foto – čunovský areál vodných športov

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Vláda odstupuje od 99-ročného prenájmu rekreačno-športovej zóny v Čunove, ktorá susedí s vodáckym areálom.
  • Rozhodla tak po tom, čo firma Danubia Invest neplatila nájomné a nepostavila na danom území sľúbený rekreačný komplex.
  • Z firmy nedávno vycúvala rodina Ondrišovcov, ktorá získala veľa štátnych zákaziek hlavne za vlád Smeru.
  • Predala ju bratislavskému právnikovi, ktorý môže mať blízko k prokurátorovi z okolia Mariana Kočnera.
  • Nájomca si verí, že spory so štátom vyhrá.  

Rozľahlé územie okolo čunovského vodáckeho areálu v blízkosti Dunaja prenajala ešte prvá Ficova vláda v roku 2007 až na 99 rokov firme Danubia Invest. Tú vlastnili bratia Ondrišovci, ktorí získavali mnohé štátne kontrakty v IT a telekomunikačnom biznise hlavne za vlád Smeru.

Dnes na návrh ministra životného prostredia Tomáša Tarabu vláda rozhodla, že tento nájom zruší.

Dôvodom je to, že firma neplatí štátnym vodohospodárskym podnikom dohodnuté nájmy. A zároveň na zverenom území nepostavila prisľúbený realitný projekt Danubia Park, ktorý mal slúžiť hlavne na rekreáciu a šport a mal sa rozprestierať až na ploche skoro 90 hektárov.

Pravdou však je aj to, že obe tieto podmienky firma neplní už od roku 2016. Teda od nástupu tretej vlády Smeru. Vtedy už mal byť veľký realitný projekt dokončený.

Štvrtá vláda Smeru teraz koná až po tom, čo sa vo firme zmenil vlastník. V lete minulého roka ju od Ondrišovcov prevzal bratislavský právnik Jaroslav Mojto.

Ten Denníku E prostredníctvom svojich podriadených odkázal, že s médiami komunikovať nebude, no podľa našich informácií môže ísť o syna prokurátora Jaroslava Mojta, ktorého vo svojej Threeme označil za svojho človeka podvodník Marian Kočner.

Štátu môžu hroziť žaloby

V celej veci sa dá očakávať aj súdna dohra. Dá sa predpokladať, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Cestovný ruch

Ficova vláda

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie