Denník N

Vláda spáli väčšinu peňazí z vyšších daní a druhého piliera na Pellegriniho „lacnejšie energie“

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Ceny elektriny, plynu a tepla pre domácnosti by mali ostať rovnaké ako v tomto roku.
  • Vláda počíta s plnými kompenzáciami trhových cien aj pre bohatých ľudí.
  • Niektorým malým podnikateľom môžu ceny na budúci rok aj klesnúť.
  • V budúcoročnom rozpočte na to vyčlenia 1,25 miliardy eur, čiže väčšinu sumy, ktorú chce vláda získať z druhého piliera a zo zvyšovania daní.

Vláda chce zvyšovať dane a odvody a zobrať ľuďom časť peňazí, ktoré si posielajú do druhého dôchodkového piliera, lenže súčasne plánuje väčšinu získanej sumy minúť na pomoc s cenami energií. A to aj pre bohatých.

Faktúry za elektrinu, plyn a teplo nikomu na budúci rok nestúpnu, oznámili v stredu ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas) spoločne s jej straníckym šéfom a predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim. Krátko nato príslušné nariadenia schválila vláda.

V budúcoročnom rozpočte má byť na kompenzácie cien energií alokovaných 1,25 miliardy eur. Pôjde tak o najdrahšie sociálne opatrenie v budúcom roku.

Netradičné na oznámení ministerstva hospodárstva bolo to, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ceny energií

Ficova vláda

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie