Denník N

Ekonomický newsfilter: Pellegrini chce, aby ľudia vo voľbách prezidenta poďakovali za lacné energie

O nízkych cenách energií včera voličov informoval predseda parlamentu Peter Pellegrini s ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou. Foto - TASR
O nízkych cenách energií včera voličov informoval predseda parlamentu Peter Pellegrini s ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

premiér Robert Fico sľubuje, že o rozpočte by mohla vláda rokovať až na budúci týždeň, členovia jeho vlády napriek tomu neustále do svojich kapitol prihadzujú ďalšie drahé položky.

Včera predseda Hlasu a pravdepodobný kandidát na prezidenta Peter Pellegrini v spoločnosti ministerky hospodárstva Denisy Sakovej oznámil že ceny energií pre domácnosti a takzvaných zraniteľných odberateľov sa nebudú zvyšovať, čo znamená pre rozpočet výdavok 1,25 miliardy eur. To prakticky pohltí výťažok zo všetkých zvyšujúcich sa daní.

Dnešný Ekonomický newsfilter má dnes 1190 slov, na prečítanie potrebujete 5 minút. Pripravili Oliver Brunovský a Tomáš Grečko.


1. Na dotácie energií chce koalícia minúť 1,25 miliardy eur 

Rozhodnutia kľúčové pre slovenské hospodárstvo, podnikanie a občanov nediktuje súčasnej koalícii ekonomické racio, ale výhradne politika.

Svedčí o tom aj včerajšie zverejňovanie informácií o cenách energií pre budúci rok. Kľúčovú úlohu pri tom prevzal nádejný kandidát na prezidenta Pellegrini, ktorý sa pred parlamentnými voľbami snažil získavať hlasy aj bilbordmi Chcete lacnejšie energie?

Na plnenie podobných populistických sľubov koalícia voľné peniaze nemá, ta

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie