Denník N

Príbeh premárnených eurofondov: pozostatky biznisu prepísali na partnerky a rumunské biele kone

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Po neúspešnom projekte výroby výživových produktov na Zemplíne zostali nevyplatené faktúry lokálnych živnostníkov, podozrenia z daňových podvodov i korupcie a dlh voči štátu. PPA zasiahla až po kontrole z OLAF-u. V budúcnosti by mala vyšetrovanie takýchto prípadov urýchliť Európska prokuratúra.  

Medzi inzerátmi z Michaloviec je už pár mesiacov ponuka nehnuteľnosti v priemyselnej zóne mesta. Cenu uvádza maklér iba telefonicky individuálnym záujemcom, úvodná ponuka bola 1,7 milióna eur.

V oplotenom priestore stojí výrobná hala a dvojpodlažná administratívna budova, ktorá „prešla kompletnou nadštandardnou rekonštrukciou“, propaguje predajca.

Foto – Karel Svobodník
Repro – Megarealitka.sk

Renovácia nehnuteľnosti bola spolufinancovaná z eurofondov a zo štátneho rozpočtu. Na projekt išlo do roku 2014 z verejných zdrojov vyše 2,1 milióna eur.

Investícia mala vytvoriť nové pracovné miesta na Zemplíne. Napokon po

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomika

Teraz najčítanejšie