Denník N

V novom grafikone poupratovali IC vlaky, pribudne Dunajská strela od Leo Expressu

Foto - ZSSK
Foto – ZSSK

Po nedeli si skontrolujte svoj doterajší vlak, na železnici sa bude meniť cestovný poriadok.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V noci na nedeľu 10. decembra začne platiť nový železničný grafikon. Podobne ako každý rok, aj teraz približujeme niektoré z noviniek.

Hlavnou správou je však paradoxne to, že k žiadnym zásadnejším zmenám nedôjde. Ministerstvo dopravy sa rozhodlo zachovať takzvaný reformný grafikon, na ktorom sa výrazne podieľali analytici z Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) ministerstva financií.

Ten prekopal spoje na viacerých ťažiskových linkách. Asi najdiskutovanejšou zmenou bolo zrýchlenie rýchlikov Tatran medzi Bratislavou a Košicami (po novom sa im začalo hovoriť „expres“), ale za cenu škrtnutia štyroch tradičných zastávok na Považí vrátane Piešťan či Leopoldova.

Hlavná filozofia tohto grafikonu zostane zachovaná i po víkende, pribudnú však niektoré čiastočné novinky.

Poriadok v IC vlakoch

Na začiatok lepšie správy. Železničná spoločnosť Slovensko poupratovala svoje prémiové

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Doprava

Železnice

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie