Denník N

Graf dňa: Európske embargo zabralo slabo. Ruské príjmy z ropy a zemného plynu znova rastú

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Ruské príjmy z ropy a zemného plynu dosahujú v druhej polovici roka podobnú úroveň ako v roku 2022. 
  • Podľa analytikov sa Rusku darí obchádzať zákaz dovozu ropy a ropných produktov do EÚ po mori a Západ nedostatočne vynucuje cenový strop. 

Keď presne pred rokom vstúpilo do platnosti európske embargo na dovoz ruskej ropy po mori a cenové stropy na jej predaj, šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyen hovorila, že to zasiahne ruské príjmy a „zníži schopnosť viesť vojnu na Ukrajine“.

Graf dňa ukazuje, že sa to veľmi nepodarilo. Ruské príjmy z ropy a zemného plynu dosahujú v druhej polovici roka podobnú úroveň ako

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Graf dňa

Redaktori Denníka E v Grafe dňa vysvetľujú kontext najzaujímavejších dát dňa. Ako newsletter ho posielame každý pracovný deň podvečer.

Vojna na Ukrajine

Ekonomika, Svet

Teraz najčítanejšie