Denník N

Firemný newsfilter: Vládny útok na strážcu trhu, OMV preberá zadlžené čerpačky Benzinolu a rozbiehame prvé batérie

Čerpacia stanica Benzinol. Foto - Benzinol
Čerpacia stanica Benzinol. Foto – Benzinol

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ostrý štrajk zamestnancov slovenskej UniCredit Bank sa po troch dňoch skončil. Ohlásili to jeho odbory po tom, čo sa dohodli s vedením banky na zvýšení platov. Dohodu medzi oboma stranami pritom pôvodne nezabezpečil ani sprostredkovateľ. Jeho návrh s 10-percentným zvýšením platov bol síce prijateľný pre odbory, no manažment banky ho pôvodne odmietal a ponúkal len 7-percentné zvýšenie. Odbory UniCredit Bank sú z celého domáceho bankového sektora už dlhšie najradikálnejšie.

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč sa sťažuje na obchodné reťazce, že už nepovoľujú predaj živých kaprov. Reťazce k tomu pristúpili len nedávno z etických dôvodov, keďže ryby pri takomto predaji zbytočne trpia. Ak chce minister podporiť zvýšenie nedostatočnej konzumácie rýb, má na to úplne iné mechanizmy, pri ktorých ryby nemusia ešte dlho po výlove živoriť v kadiach a dusiť sa po nákupe v igelitkách.

Všetko ostatné dôležité z domácich firiem zhrnul Ivan Haluza do 2 100 slov, čo je 9 a pol minúty čítania.


1. Vláda by rada ovládla aj vedenie antimonopolného úradu, ktorý má strážiť primeranosť cien a nezdravú rozpínavosť veľkých firiem

V parlamente je poslanecký návrh člena SNS Romana Michelka, podľa ktorého má vláda dostať právomoc menovať a odvolávať predsedu protimonopolného úradu. Doteraz ho menoval prezident. Návrh koaličného poslanca rozširuje aj dôvody na odvolanie šéfa úradu.

Novým dôvodom, ktorý sa bude dať ľahko zneužívať, má byť „konanie, ktoré vyvoláva pochybnosti o osobnostných, morálnych alebo odborných predpokladoch na výkon funkcie“.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Firemný newsfilter

Nové informácie o slovenských podnikoch sumarizuje každý piatok skúsený firemný reportér Ivan Haluza.

Firmy

Priemysel

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie