Denník N

Košický e-shop celoodvetvová depresia netrápi. Vlani mu obrat vystrelil na 170 miliónov

Zakladateľ, jediný majiteľ a šéf firmy GymBeam Dalibor Cicman.
Zakladateľ, jediný majiteľ a šéf firmy GymBeam Dalibor Cicman.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Mnohé donedávna silné a rýchlo rastúce značky slovenského e-commerce majú po postcovidovom vytriezvení existenčné problémy.
  • No košický predajca športových potrieb GymBeam svoj rast ďalej urýchľuje aj vďaka prenikaniu na nové trhy.
  • Vlani pridal medzi svoje záujmové krajiny už aj Taliansko.

Veľký internetový predajca ponožiek a spodnej bielizne Dedoles sa už dlhšie oddlžuje pod ochranou súdov a ďalší podobný koncept Fusakle musí znižovať náklady. E-shop s matracmi Dormeo zase zachraňuje nový čínsky investor a 123Kurier pre dlhy dokonca úplne zavrel svoje depá. Postcovidový návrat ľudí do bežných obchodov totiž znehodnotil mnohé rozvojové investície týchto firiem. Nepredávajú toľko, ako pôvodne dúfali.

Veľké problémy odvetia e-commerce však úplne obchádzajú najväčší slovenský e-shop v oblasti výživových doplnkov, fitnes oblečenia a iných potrieb GymBeam s centrálou v Košiciach.

Firma vybudovaná Košičanom Daliborom Cicmanom mala dobrý už predminulý rok. Zatiaľ čo Dedoles a Fusakle už vtedy padli do strát (Dedoles prerobil až 10 miliónov eur), GymBeam zvýšil svoj zisk z dvoch na tri milióny eur.

No ešte lepšie dopadol pre košickú firmu minulý rok. Hospodársky výsledok zaň ešte uzavretý nemá, ale už teraz vyhlasuje, že jej obrat rástol ako ešte nikdy. Medziročne sa jej zvýšil zo 105 na zhruba 170 miliónov eur po tom, čo získala aj jeden a pol milióna nových zákazníkov.

Firma už dáva prácu dohromady vyše 500 ľuďom. V predcovidovom roku 2019 pritom mala iba vyše sto zamestnancov a jej obrat činil len 20 miliónov eur.

Vďaka čomu je firma stále úspešná

  • GymBeam sa dlhodobo neobáva ísť do

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Cesta k zdraviu

Firmy

Obchod

Ekonomika

Teraz najčítanejšie