Denník N

Kaliňák náhle poslal 100 miliónov eur zbrojovkám, hoci majú rekordné tržby

Časť z Kaliňákových peňazí skončí aj v pološtátnej muničke ZVS holding, ktorej polovičným vlastníkom je súkromná skupina Michala Strnada. Foto - N/ZVS
Časť z Kaliňákových peňazí skončí aj v pološtátnej muničke ZVS holding, ktorej polovičným vlastníkom je súkromná skupina Michala Strnada. Foto – N/ZVS

Bližšie neznáma suma smeruje aj do pološtátnej firmy ZVS holding, ktorú kontrolujú manažéri zo skupiny českého zbrojára Strnada.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na konci roka 2023 došlo na ministerstve obrany k zásadným finančným pohybom. Minister Robert Kaliňák (Smer) poslal približne 100 miliónov eur štátnym a pološtátnym zbrojovkám.

Za jeho predchodcov k takej náhlej štedrej podpore takýchto podnikov nikdy nedošlo.

Účtovne pôjde o podporu cez navýšenie základného imania, čo je jedna z mála možností, ktorú vlastník môže podľa zákona využiť.

Minister tento krok vopred neavizoval. Denník N sa o ňom dozvedel

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Robert Kaliňák

Vojenské nákupy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie