Denník N

Trenčiansky veľkopodnik vyrábal aj zbrane a ovládala ho Kvietikova Slavia či exminister Černák. Teraz končí

Foto - Trens SK
Foto – Trens SK

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • V Trenčíne skracovala firma, ktorá svoje sústruhy aj iné zariadenie pre priemyselné výroby vyvážala až do 80 krajín sveta.
  • Trens SK sa sám posiela do konkurzu a prepúšťa aj posledných vyše 200 svojich zamestnancov.
  • Po Ozete a Merine ide o ďalší bývalý trenčiansky veľkopodnik, ktorý skončil.

Trenčiansky výrobca sústruhov pre rôzne priemyselné využitia od automobilového až po chemický či stavebný biznis Trens SK sa sám posiela do konkurzu a prepúšťa aj všetkých svojich vyše 200 zamestnancov. Podnik o tom informuje na svojom webe s tým, že zato môžu dlhy spôsobené vysokými cenami energií aj strata kontraktov po útokoch Ruska na Ukrajinu.

Ako prvá informovala o konci firmy Pluska a neskôr viaceré televízie doplnili, že mnohí zamestnanci firmy nemajú vyplatené mzdy aj za niekoľko mesiacov. Tie im majú byť vyplatené až počas konkurzu z garančného fondu.

Trenčín takto prichádza o jedného zo svojich historicky najväčších zamestnávateľov, ktorý ku koncu bývalého socialistického režimu zamestnával až štyri a pol tisíca ľudí a okrem rôznych obrábacích strojov vtedy produkoval aj stroje na výrobu zbraní.

Odvtedy však firma postupne upadala, a to aj pod vlastníkmi z najvyšších poschodí domáceho biznisu. V istom čase ju spoluvlastnil aj exminister hospodárstva Ľudovít Černák z vlád Mikuláša Dzurindu aj bratislavské investičné skupiny Istrokapitál a Slavia Capital, ktorú spoluvlastní z korupcie obvinený Martin Kvietik.

Za koniec firmy nemôžu iba otrasy vo svetovom biznise

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ceny energií

Firmy

Priemysel

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie