Denník N

V Partizánskom vzniká najväčšia fabrika pre zdravotníctvo v krajine. Je za tým americký investor

Chirurgické sety americkej firmy Medline Foto - Medline
Chirurgické sety americkej firmy Medline Foto – Medline

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Investície do nových výrobných kapacít pre zdravotnícku starostlivosť patria medzi strategicky významné projekty.
  • Takým je aj rozšírenie výroby chirurgických setov amerického Medline pri Partizánskom.
  • Po rozšírení to bude vôbec najväčšia fabrika na zdravotnícke potreby v krajine.

Americký výrobca rôznych zdravotníckych pomôcok pre nemocnice Medline sa do priemyselého parku na okraji Partizánskeho presťahoval iba začiatkom roka 2022 a už chystá rozširovanie. Domáce úrady na ochranu životného prostredia žiada o povolenie, aby si mohol v susedstve postaviť ďalšiu a ešte o niečo väčšiu fabriku.

Medline sa presťahoval do priemyselného parku v Malých Bieliciach po siedmich rokoch v podnájme v Bánovciach nad Bebravou. Pracuje tam 550 zamestnancov.

Výšku investície do druhej haly síce investor v projekte neuvádza, no má sa rozkladať až na ploche vyše dvoch hektárov a zamestnať má ďalších 580 ľudí.

V dohľadnom čase tak Američania chcú pri Partizánskom zamestnávať vyše 1 100 ľudí. Ich slovenská firma sa teda stane najväčšou fabrikou pre zdravotníctvo v krajine.

Iný veľký výrobca zdravotníckych pomôcok Unomedical patriaci britskej skupine Contatec sídliaci v Michalovciach totiž zamestnáva 900 ľudí a najväčší výrobca liekov v krajine – hlohovecká Saneca Pharmaceuticals – má 700 zamestnancov.

Viac o slovenskom biznise Američanov

Medline pri Partizánskom

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Zdravotníctvo

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie