Denník N

Kooperativa prehrala súd. Klientom musí vrátiť peniaze za investičné životné poistenie spred 20 rokov

Budova poisťovne Kooperativa v Bratislave. Foto - koop.sk
Budova poisťovne Kooperativa v Bratislave. Foto – koop.sk

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Poisťovňa Kooperativa prehrala súdny spor s viac ako desiatkou klientov, ktorí si od nej pred rokmi kúpili investičné životné poistenie.
  • Klienti žalovali poisťovňu a jej obchodného zástupcu za to, že ich nalákala na vysoké výnosy a neupozornila ich na vysoké poplatky.

Štrnásti klienti poisťovne Kooperativa a jej obchodného zástupcu sa po dlhých rokoch dočkali verdiktu, na základe ktorého im majú byť vyplatené desiatky tisíc eur. Prešovský súd rozhodol, že dostanú naspäť peniaze, ktoré vložili do investičného životného poistenia v časoch, keď ešte nebolo bežné investovať a o poplatkoch si mohli ľudia čítať akurát tak na nástenkách v pobočkách finančných inštitúcií.

Sudkyňa Okresného súdu v Prešove im dala po ôsmich rokoch za pravdu, že pri kúpe poistného produktu pred dvadsiatimi rokmi dostali také informácie o podmienkach a výnosoch poistky, ktoré ich uviedli do omylu, a uznala zmluvy za neplatné.

Klienti uviedli, že im boli sľubované 18-percentné výnosy, no miesto toho museli platiť vysoké poplatky, o ktorých vopred nevedeli. Pred súdom, ktorý sa naťahoval od roku 2016, hovorili, že nie sú odborníkmi na investície a na investičné životné poistenie a v zmysle predpisov EÚ majú právo na osobitnú právnu ochranu. Vyplýva to z rozsudku, ktorý má Denník N k dispozícii.

Kooperativa hovorí, že

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Slavomír Molnár je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

Banky a poisťovne

Investovanie a úvery

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie