Denník N

Zelený newsfilter: Huliak, Kuffa a Taraba majú problém vysvetliť svojim voličom, že nezaviedli kvóty na medvede

Ilustrácia - T. G. s Midjourney
Ilustrácia – T. G. s Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Trojica politikov, ktorá kandidovala za SNS – Tomáš Taraba, Filip Kuffa a Rudolf Huliak začína čeliť otázkam svojich voličov, ktorým sľubovali rázne vyriešenie „medvedej otázky“.

To sa však nestalo ani po tom, čo získali kontrolu nad ministerstvom životného prostredia a minister Tomáš Taraba išiel o regulácii slovenských medveďov rokovať s eurokomisárom pre životné prostredie Virginijusom Sinkevičiusom do Bruselu.

Vedenie envirorezortu malo v utorok k medveďom ďalšiu tlačovku. „Keďže viacerí starostovia, primátori sa dopytujete, že čo sa s tým ide robiť,“ uviedol vo videopozvánke na svojom facebookovom profile štátny tajomník Filip Kuffa.

Na takmer hodinu trvajúcej konferencii mal hlavné slovo spoločne s predsedom parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolfom Huliakom.

Okrem nej sa v prvom bode tohto Zeleného newsfiltra pozrieme aj na to, čo píše kancelária eurokomisára pre životné prostredie o stretnutí s ministrom Tomášom Tarabom a čo odpísala o kvótach, nielen v prípade medveďov, ale aj vlkov.

Aký máte na to názor vy? Dokážu podľa vás Tomáš Taraba, Filip Kuffa a Rudolf Huliak ustáť tlak svojich voličov, ktorí žiadajú odstrel medveďa? Napíšte, čo si o tom myslíte, v diskusii k tomuto článku.

Toto vydanie Zeleného newsfiltra má 1 300 slov a prečítate ho za 6 minút. K dispozícii je aj ako podcast pre predplatiteľov. Nájdete ho v aplikácii Denníka N alebo na webe v hornej časti newsfiltra.


1. Taraba a spol. zvolávajú komisie a tlačové konferencie. No kvóty na odstrel medveďa sú otázne

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Klimatická kríza

Medvede

Ochrana prírody

Príroda

Tomáš Taraba

Zelený newsfilter

Životné prostredie

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie