Denník N

Fico oznámil novú pomoc pre automobilky a hneď ju zneužil aj na obhajovanie zrýchleného prijímania zákonov

Predseda Zväzu automobilového priemyslu Alexander Matušek (vľavo) a premiér Robert Fico (Smer). Foto - TASR
Predseda Zväzu automobilového priemyslu Alexander Matušek (vľavo) a premiér Robert Fico (Smer). Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Fico využíva prechod automobiliek na výrobu elektromobilov ako argument na zrýchlenie posudzovania vplyvov na životné prostredie.
  • Očakáva, že jeho vláda za to bude kritizovaná rovnako ako pri zmenách Trestného zákona. Oba ciele sú podľa neho rovnako dôležité.
  • Prechodom na elektromobily sa má vláda zaoberať na osobitnom rokovaní.

Premiér Robert Fico (Smer) vo štvrtok oznámil, že vláda pripraví nový balík legislatívnych zmien na rýchlejší prechod domácich automobiliek na výrobu elektromobilov. Nástup elektrických áut je neodvratný a produkcia áut tvorí až polovicu domáceho priemyslu. Záujem vlády o túto tému je tak na mieste.

No premiér využil tlačovú konferenciu, na ktorej neboli len jeho ministri, ale aj predstavitelia automobiliek a vysokého technického školstva, aj na to, aby obhajoval skrátené legislatívne konania, ku ktorým sa jeho kabinet uchyľuje od začiatku vládnutia.

Teraz hovorí, že rýchle zmeny si vyžaduje aj automobilový priemysel, preto očakáva, že ho v takom postupe podporí.

Keď sa ho novinári na záver tlačovej konferencie pýtali aj na skrátenie rozpravy o novele Trestného zákona, premiér na nich zaútočil: „Vy fakt nie ste normálni. My tu riešime problém, že ak neprejdeme na elektromobily, o štyri roky môže vybuchnúť Slovensko so státisícmi nezamestnaných, a vy sa tu pýtate na ochranu Lipšica. Nepredpokladám, že všetci títo ľudia z automobilového priemyslu prišli na úrad vlády preto, aby sme sa bavili o zloduchovi Lipšicovi,“ uviedol Fico.

Ten sa už dlho snaží o zrušenie špeciálnej prokuratúry, ktorú vedie práve Daniel Lipšic. Mnoho odborníkov však upozorňuje, že jej rušenie vyhovuje mafii a podvodníkom. Rovnako ako iné zmeny v trestnom práve, ktoré teraz pretláča štvrtá Ficova vláda.

Čo chystá vláda pre automobilový priemysel

Premiér po stretnutí s lídrami automobilového biznisu vyhlásil, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Automobilový priemysel

Denisa Saková

Doprava

Priemysel

Robert Fico

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie