Denník N

Mrakodrap vyšší ako Eurovea Tower a nové sídlo Penty. Pozrite si 12 projektov, ktoré sa chystajú na Mlynských nivách

Vizualizácia - JTRE
Vizualizácia – JTRE

Na bratislavských Mlynských nivách a v okolí pretrváva čulý stavebný ruch. Developeri si podelili pozemky a postupne budujú novú štvrť, ktorú v kuloároch nazývajú aj downtown. Hoci veľa budov už stojí, viac než tucet ďalších je ešte len „na papieri“.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nové projekty prinesú do hlavného mesta nielen ďalšie byty a kancelárie, ale aj občiansku vybavenosť, zeleň a v mnohých prípadoch aj zaujímavú architektúru.

Pripravili sme prehľad 12 najvýznamnejších, ktoré sa idú stavať alebo sú vo vysokom štádiu prípravy.

1. Parkovisko pred Euroveou nahradí kancelárska budova

Okolo Pribinovej ulice má ešte vyrásť niekoľko budov developera J&T Real Estate, ktorý na nábreží stavia vlastnú štvrť Eurovea city. Na mieste terajšieho parkoviska pred Euroveou, v trojuholníku ulíc Krupkova, Pribinova a Dostojevského rad, vznikne kancelárska budova Triangel 2. Jej architektúru vytvoril ateliér GFI. Má ísť o akúsi bránu do modernej štvrte, z ktorej bude v najvyšších podlažiach výhľad na Dunaj.

Oblé a zvlnené architektonické tvary dopĺňa moderná presklená fasáda, ktorá zapadá do estetiky stavieb na nábreží Dunaja. Projekt má povoľovanie ešte pred sebou, na výstavbu si teda ešte počkáme.

Vizualizácia - EIA/JTRE

2. Luxusné byty pred Slovenským národným divadlom

Ganz House nazval odborný portál Yimba jedným z najvydarenejších projektov J&T Real Estate (JTRE) v Bratislave. Má ísť o luxusný polyfunkčný dom medzi Slovenským národným divadlom a Panorama Towers, v trojuholníku medzi Pribinovou a Čulenovou ulicou.

Developer sľubuje prémiové bývanie, moderné butikové kancelárie a exkluzívne obchodné a gastronomické prevádzky. Nadštandardná by mala byť aj architektúra, ktorú má na starosti štúdio Compass Architekti. Na vizualizáciách má budova luxusný kamenný obklad a pochôdznu zelenú strechu s výhľadom.

Celkovo bude v Ganz House 58 bytov a 8 apartmánov. Keďže už má právoplatné stavebné povolenie, developer by chcel začať stavať už v najbližších mesiacoch. Stavbu pravdepodobne dokončia okolo roku 2026.

Vizualizácia - JTRE

3. Môžeme mať druhú najvyššiu budovu v EÚ

Zatiaľ najviac otáznikov je okolo výškovej budovy, ktorá mala vyrásť o kúsok ďalej od historického centra, na rohu Pribinovej a Košickej ulice. Pôvodne tu developer zamýšľal postaviť administratívne centrum s kongresovými priestormi, na ktoré rozbehol povoľovanie. Projekt získal územné rozhodnutie.

Developer však minulý rok prehodnotil svoje plány

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Developeri v Bratislave

Reality

Ekonomika

Teraz najčítanejšie