Denník N

V obci Nitrianske Pravno chce postaviť 120 bytov obchodný zástupca neďalekej oknárskej veľkofabriky Slovaktual

Nový bytový projekt podnikateľa Petra Valentína. Vizualizácia – Juraj Belica
Nový bytový projekt podnikateľa Petra Valentína. Vizualizácia – Juraj Belica

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • V blízkosti najväčšieho domáceho výrobcu okien Slovaktual má vzniknúť nový bytový komplex so 125 bytmi.
  • Za projektom stojí dlhoročný zmluvný predajca okien fabriky, ktorý sa vidí už aj v realitnom biznise.

V obciach sa väčšie bytové projekty až tak často neplánujú. Jedna výnimka sa však chystá v Nitrianskom Pravne ležiacom severne od Prievidze. V tejto hornonitrianskej obci s vyše troma tisíckami obyvateľov má vzniknúť celkovo až 125 bytov v novom komplexe nazvanom Mlynár.

Dôvod je aj ten, že len pár kilometrov od Nitrianskeho Pravna v susediacej obci Pravenec sídli najväčší slovenský výrobca plastových a hliníkových okien a dverí Slovaktual, ktorý dáva prácu až 650 ľuďom a už vyše 15 rokov ho ovládajú silné oknárske skupiny zo západnej Európy. Veľké fabriky vždy lákali ľudí, aby si zaobstarali aj vlastné bývanie v tesnej blízkosti.

Navyše veľmi blízko má k Slovaktualu aj developer nového bytového projektu. Peter Valentín totiž už dlho so svojou manželkou a ich rodinnou firmou Valentínová.SK predáva okná fabriky v nitrianskom aj topoľčianskom regióne. Teraz sa rodina

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firmy

Reality

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie