Denník N

Vláda odvolala šéfku kontrolného úradu. Tá naznačuje, že je za tým 170 miliónov v poisťovni Penty

Foto - Denník N
Foto – Denník N

Vláda odvolala predsedníčku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, umožnila jej to novela kompetenčného zákona, ktorú poslanci Smeru, Hlasu a SNS schválili napriek prezidentkinmu vetu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predsedníčka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Renáta Bláhová skončila vo svojej funkcii. Jej odvolanie navrhla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas), schválila to vláda.

Bláhovú nahradil Michal Palkovič – bývalý minister vo vláde Eduarda Hegera aj v úradníckej vláde, ktorý bol Bláhovej zástupcom. Takúto výmenu umožňuje ministerke novela kompetenčného zákona, ktorú aj napriek vetu prezidentky schválila koalícia.

Ministerka Dolinková Bláhovej vyčíta, že nemá dostatočnú kvalifikáciu a bola politicky nominovaná bez výberového konania. Na miesto nastúpila v apríli 2021 na návrh ministra Vladimíra Lengvarského, vo funkcii mala zotrvať päť rokov do jari 2026.

Dolinková Bláhovú kritizuje aj za to, že sa podľa nej nevenovala dôležitým veciam, ako bol napríklad stav štátnej VšZP.

Naopak, Úrad pre dohľad na zdravotnou starostlivosťou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Zdravotníctvo

Zuzana Dolinková

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie