Denník N

SNS našla vysoký post aj pre Matečnú, ktorá ako ministerka chodila za Kvietikom do hotela, kde sa vyberali úplatky

Gabriela Matečná. Foto - TASR
Gabriela Matečná. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

  • Bývalá ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná sa po ťažkej korupčnej kauze Dobytkár znova vracia do štátnych služieb.
  • Vláda pre ňu odobrila netradičný post tretieho štátneho tajomníka na ministerstve životného prostredia. Štandardne ich majú ministerstvá iba dvoch.
  • O stretnutiach s oligarchom Martinom Kvietikom v jeho hoteli tvrdila, že sa radili len o agrárnych zákonoch a jej mediálnych výstupoch. 

SNS musela po voľbách dávať najvyššie posty na svojich ministerstvách rôznym nestraníkom a konšpirátorom, ktorí sa z jej kandidátky prekrúžkovali vyššie ako kmeňoví členovia. Po vyše troch mesiacoch od zostavenia vlády sa však našlo významné miesto aj pre bývalú stranícku ministerku pôdohospodárstva z rokov 2016 až 2020 Gabrielu Matečnú.

Tá sa zo 16. miesta kandidátky SNS do nového parlamentu nedostala. Pokračovala teda v práci pre manželovu poradenskú firmu, ktorá dosahuje zanedbateľné obraty na úrovni zhruba 25- až 35-tisíc eur ročne. Žiadne iné pôsobisko si Matečná za posledné roky v životopise neuvádza.

Oddnes pre ňu vláda na návrh SNS vytvorila miesto tretieho štátneho tajomníka ministerstva životného prostredia, ktoré vedie minister Tomáš Taraba a štátni tajomníci Štefan a Filip Kuffovci.

Zvláštne je už to, že táto pozícia pre Matečnú vôbec vznikla. Ministerstvá majú väčšinou iba dvoch štátnych tajomníkov.

Vláda však argumentuje, že ak

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Agro

Ficova vláda

SNS

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie